З В І Т

про роботу педагогічного колективу СЮТ-ЦНТТМ

Дніпровського району м. Києва

за 2015 – 2016 навчальний рік

 

  Станція юних техніків – Центр науково-технічної творчості молоді  протягом року працювала з педагогічним колективом у складі 33 чоловік, з них:

- директор СЮТ-ЦНТТМ – 1 особа;

- заступник директора з НВР – 1 особа;

- зав. інформаційно-методичним відділом – 1 особа;

- зав. організаційно-масовим відділом – 1 особа;

- методисти – 6 осіб;

- культорганізатор – 1 особа;

- керівники гуртків – 13 осіб;

- сумісників – 9  осіб.

   Педагогічну діяльність здійснюють 22 керівника гуртків, з них мають вищу освіту 17 чоловік та 4 середньо-спеціальну,  7 педагогів – Відмінники освіти України, 1 педагог – кандидат педагогічних наук України, 1 педагог – Майстер спорту СРСР з авіамодельного спорту, 7 зразкових художніх колективи.

  Протягом року працювало 81 гурток, в яких навчалося 1215 вихованців за такими напрямками:

- науково-технічний –  38 гуртків – 570 вихованців (47– 705);

- декоративно-прикладний –  26 гуртків – 390 вихованців (33 – 495);

- еколого-натуралістичний – 13 гуртків – 195 вихованців (6 – 90);

- соціально-реабілітаційний – 4 гуртки – 60 вихованців (5 – 75).

 Гуртковою роботою було охоплено 5 загальноосвітніх навчальних закладів району: №№ 137, 234, НВК № 30 «ЕкоНад», НВК № 209 «Сузір’я, Технічний ліцей.

  На кінець навчального року контингент вихованців зберігся.

 Навчально-виховний процес організований відповідно до плану роботи СЮТ-ЦНТТМ, РУО, Департаменту освіти, молоді і спорту та статуту СЮТ-ЦНТТМ.

 Планування роботи гуртків здійснювалося відповідно до навчальних планів, які були складені з урахуванням вимог навчально-виховних програм, рекомендованих МОН України, та авторських програм педагогів, затверджених науково-методичним центром районного управління освіти, відповідно до Закону «Про позашкільну освіту» та «Положення про позашкільний навчальний заклад», тижневого навантаження педагогічних працівників та на основі навчальних планів.

  Основною формою організації навчально-виховної роботи СЮТ-ЦНТТМ є заняття гуртків. Найбільш поширеними були такі форми роботи як: виховні, пізнавально-розвивальні, екологічні акції, екскурсії, конкурси, виставки, тощо.

 Згідно з планом-графіком Науково-методичного центру районного управління освіти про підвищення кваліфікації педагогічних працівників в КУ імені Б. Грінченка Інститут післядипломної педагогічної освіти на 2015 – 2016 навчальний рік на курси були направлені культорганізатор Алєєв Олег Володимирович, керівники гуртків Просяник Олена Олександрівна, Наконечний Володимир Григорович, Мальцева Тетяна Миколаївна. Завідуюча інформаційно-методичним відділом Мілевська Ірена Генріхівна підвищила кваліфікацію заступників директорів ПНЗ в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

  На початку навчального року традиційно була створена атестаційна комісія,  яка працювала протягом навчального року.  Було затверджено графік проведення атестації керівників гуртків Мальцевої Т.М., Просяник О.О., Наконечного В.Г. та культорганізатора  Алєєва О.В.                       

  Комісія відвідала відкриті заняття, які були  проведені на високому рівні. Керівники гуртків підготувала папки педагогічної майстерності, де були розміщені конспекти відкритих занять, плани-конспекти, курсові роботи, звіти трудових досягнень та презентації, а також керівниками гуртків була підготовлена виставка робіт.

  Згідно з графіком проведення атестації та поданими заявами 16 березня 2016 року відбулась атестація керівників гуртків Мальцевої Т.М., Просяник О.О., Наконечного В.Г., та культорганізатора  Алєєва О.В. на відповідність займаній посаді.

  03 листопада 2015 року на Станції юних техніків – Центрі науково-технічної творчості молоді працювало журі міського огляду, яке розглянуло матеріали трьох творчих колективів щодо присвоєння їм почесного звання «Зразковий художній колектив», а саме:

- «Бісер чарівний», керівник Мальцева Тетяна Миколаївна;

- «Ліпка із солоного тіста», керівник Просяник Олена Олександрівна;

- Анімаційна дитяча студія «Сто фантазій», керівник Полянська Тетяна Михайлівна.

  Наказом МОН України № 413 від 08.04.2016 року вищевказаним гурткам присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».

  З метою підвищення свого професійного рівня педагоги СЮТ-ЦНТТМ брали участь у методичних об’єднаннях району, міста серед яких:

- міські методоб’єднання керівників гуртків «Бісероплетіння»;

- міські методичні об’єднання керівників судномодельних гуртків;

- міські методоб’єднання керівників авіамодельних гуртків;

- міські методоб’єднання для керівників гуртків інформаційно-комп’ютерних технологій;

- міські методоб’єднання керівників гуртків з початкового технічного моделювання;

- міські методоб’єднання з оригамі та паперопластики;

- міські методоб’єднання методистів позашкільних навчальних закладів;

- міські методоб’єднання заступників директора позашкільних навчальних закладів;

- міські методоб’єднання директорів позашкільних навчальних закладів.

  Керівник гуртка декоративно-ужиткового напряму Мальцева Т.М. взяла участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості 2016» в номінації «Керівник гуртка». Мальцева Т.М. була нагороджена Грамотою Управління освіти за І місце та стала лауреатом районного етапу Всеукраїнського конкурсу.

  У районному фестивалі «Крила натхнення» почесними нагородами були відзначені:

- Дипломом за особистий вклад у розбудову сучасної освіти у Дніпровському районі та перемогу в номінації «Фаворити успіху» нагороджена директор СЮТ-ЦНТТМ Виборна Наталія Іванівна;

- Дипломом та медаллю нагороджена виставка робіт «Чисті роси» декоративно-прикладного мистецтва СЮТ-ЦНТТМ, Заступник директора з НВР – художній керівник Мілевська Ірена Генріхівна, за І місце у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво»;

-  Володарем Гран-прі у номінації «Кіномистецтво. Анімація» стала керівник Зразкового художнього колективу Анімаційної дитячої студії «Сто фантазій» – Полянська Тетяна Михайлівна;

- Дипломами «За честь та відданість професії» нагороджені керівники гуртків «Художня кераміка» та «Початкове технічне моделювання» Давиденко Наталія Владиславівна та Довгаль Світлана Вікторівна.

Нагороди СЮТ-ЦНТТМ за 2015-2016 навчальний рік:

- Диплом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту колективу СЮТ-ЦНТТМ за високі результати у міському конкурсі-захисті проектних робіт вихованців ПНЗ м. Києва;

- Сертифікат Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Міжнародної асоціації позашкільної освіти Виборній Наталії Іванівні, учаснику Форуму з позашкільної освіти та загальних зборів Міжнародної асоціації позашкільної освіти;

-  Грамота РУО колективу СЮТ-ЦНТТМ за участь у фестивалі «З Україною в серці. Мужність і відвага крізь покоління» в рамках проекту «Сила нескорених», присвяченому Дню захисника України;

- Подяка ГО «Фундація Гармонізоване суспільство» Виборній Наталії Іванівні за вагомий внесок у протидію торгівлі людьми в рамках проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні»;

- Подяка Комунального підприємства «Київський міський Будинок природи» колективу СЮТ-ЦНТТМ за активну еколого-просвітницьку співпрацю та з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища;

- Подяка Комунального підприємства «Київкомунсервіс» СЮТ-ЦНТТМ за вагомий внесок у формуванні екологічної культури дітей та молоді, підвищення рівня обізнаності з питань поводження з відходами, охорони і збереження біорізноманіття.

  Робота над проектом дає вихованцям змогу відчути значимість своєї діяльності, пов’язати й співвіднести загальні знання, уміння та навички, отримані на заняттях, із реальним життям. Беручи участь у реалізації проектів, вихованці конкретними справами проявляють свою громадську позицію, відповідальність, виховують такі якості, як цілеспрямованість, послідовність, наполегливість, уміння відстоювати власну думку, доводити розпочату справу до кінця.

  В 2015-2016 навчальному році під керівництвом керівників гуртків вихованцями СЮТ-ЦНТТМ були розроблені та представлені 13 творчих проектів.

Детальніше...

Гуртки